Cumartesi Aurası Metaverse ve NFT Konusu ile Devam Ediyor

AURA İstanbul, 2022 yılının ilk Cumartesi Aurası konferansında Muse VR‘ın kurucuları Taha Alkan ve Talat Alkan’ı ağırlıyor.

Mimarlık, iç mimarlık, kentsel tasarım ve peyzaj konularıyla ilgilenen genç katılımcılara tek yarıyıllık yoğun bir çalışma ortamı sunan İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi – AURA İstanbul’un Sertifika Programı dahilinde mimarlık, şehircilik, sanat, felsefe, edebiyat ve teknoloji dallarında düzenlediği disiplinler arası konferans dizisi Cumartesi Aurası; “Mimarlık ve Sanat Ekseninde Metaverse ve NFT” başlıklı 8 Ocak Cumartesi saat 16.00’da gerçekleşecek çevirimiçi etkinlikte, Muse VR’ın kurucu ortakları ve yaratıcı yönetmenleri Taha Alkan ve Talat Alkan’ı ağırlıyor.

Ödüllü bir dijital medya sanatçısı, yaratıcı yönetmen ve mimar Taha Alkan ile medya sanatçısı, yaratıcı yönetmen, kuşatıcı ve gerçek zamanlı teknolojilerde hikaye anlatıcısı Talat Alkan; Muse VR çatısı altında, oda ölçeğinde interaktif sanal gerçeklik sanat deneyimleri olan “Michelangelo’nun Rüyası”, “Osman Hamdi Bey’in Dünyasına Yolculuk”, “Tesla’nın Laboratuvarında” eserlerini tasarladı. Muse VR, Julio Le Parc, Mark Paul Deren, Alex Grey gibi dünyanın dört bir yanından sanatçılarla iş birliği yaptı. Stüdyonun yarattığı görsel-işitsel yeni medya yerleştirmeleri, Dünya Mimarlık Festivali, Art New York, Londra Saatchi Galerisi, Art Basel, Pera Müzesi, Borusan Contemporary, Venedik Bienali, Paris Carrousel de Louvre, Perili Köşk İstanbul, İstanbul Tasarım Bienali gibi önemli kurum, müze, festival ve organizasyonlarında sergilendi.

Stoneline desteğiyle düzenlenen etkinliğe katılım herkese açık ve ücretsiz olacak. Eventbrite üzerinden kayıt olan katılımcılara Zoom oturum linki e-posta yoluyla iletilecek.

Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayınız.