Cosentino, DeKauri Projesiyle Alman Tasarım Ödülü’nün Sahibi Oldu.

Cosentino’nun iş birliği yaptığı ünlü tasarımcı Daniel Germani tarafından tasarlanan, İtalyan mobilya üreticisi Riva 1920’nin ultra kompakt yüzey Dekton kullanarak geliştirdiği ve 50 bin yıllık Kauri ahşabı kullanılarak tasarlanan DeKauri projesi, Alman Tasarım Ödülü’nün sahibi oldu.

Dünyanın lider kuvars yüzey üreticisi Cosentino, aldığı ödüllere bir yenisini ekledi. Tasarım dünyasındaki son gelişmeleri desteklemek amacıyla German Design Council tarafından düzenlenen, dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan 2019 Alman Tasarım Ödülleri “Banyo ve Sağlık” kategorisinde Birincilik Ödülü’ne layık görüldü. Jürinin değerlendirmesine sunulan 5 bin 400 tasarım arasından sıyrılarak ödülü kazanan DeKauri projesi, Cosentino’nun iş birliği yaptığı ünlü tasarımcı Daniel Germani tarafından tasarlanan, İtalyan mobilya üreticisi Riva 1920’nin ultra kompakt yüzey Dekton ve 50 bin yıllık Kauri ahşabı kullanılarak yapılmasıyla öne çıkıyor.

“DeKauri, soğuk banyo hissini ortadan kaldırıyor.”

DeKauri, geleneksel İtalyan büfelerinden aldığı ilhamla banyoda şıklık ve işlevselliği bir arada sunuyor. Projenin yaratıcısı Germani, “Konu mutfak olunca, her şeyin ortalıkta görünmeyecek şekilde saklanabildiği, ustaca düşünülmüş, yenilikçi tasarım çözümlerine rastlanırken banyoda durum her zaman böyle olmuyor. Banyo depolama çözümlerinin temelde hiç değişmediğini fark ettim. DeKauri banyonun vazgeçilmez gerekliliklerini inanılmaz bir estetiğe dönüştürüyor. Soğuk banyo hissinin ortadan kalkmasına yardımcı oluyor. Bu tasarımı bir master süitte, bir tuvalette ya da banyonun iç içe geçtiği bir yatak odasında da düşünmek mümkün” diyor.