Çocuk dostu banyo ekipmanları ile Geberit Bambini, okul ve kreşlerde hijyen gelişimi ve eğitimini destekleyecek keyifli çözümler sunuyor

Okulların açılmasına az bir zaman kala el ve tuvalet hijyeni konusunda çocukların öğrenmesi gereken kuralların yanı sıra genel alanlarda sağlanan hijyen de sağlıklı bir eğitim-öğretim için önemli rol oynuyor. Yaşam alanları için hijyen odaklı çözümler de geliştiren Geberit, Bambini serisi ile kreşlerde, okullarda ve diğer tesislerde çocukların hijyen eğitimini eğlenceye dönüştürüyor. Özel tasarımlı lavabo, klozet, klozet kapağı, küvet ve bataryalardan oluşan seri, hayal gücünü geliştiren ve destekleyen tasarımı sayesinde hijyen kavramının gelişmesini kolaylaştırıyor.

Küçük yaştaki çocuklar için kişisel hijyen ve el yıkama alışkanlığı eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte daha önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Gün içinde fazla noktaya temas eden ve kirlenen noktaların başında eller gelirken gözle görülmeyen mikroorganizmalar çeşitli hastalıklara sebep olabiliyor. Bunun için ebeveynler kadar okullara da hijyenin sağlanması konusunda sorumluluk düşüyor. İsviçreli sıhhi tesisat devi Geberit’in bu doğrultuda çocuklar için geliştirdiği Bambini serisi, okullardaki hijyeni eğlenceli ürünleri ile destekliyor. Farklı yaş grubundaki çocukların kişisel hijyenini karşılayacak şekilde çeşitli tip ve ölçülere göre geliştirilen Bambini serisi ürünleri, dikkat çeken renkleri sayesinde ortak kullanım alanlarını renklendiriyor. Lavabo, yıkama ve oyun alanları, batarya, klozet, küvetler ve renkli bataryaların yanı sıra, serinin en yenisi krom renk Bambini lavabo bataryası ile bulunduğu ortamın görünümüne şıklığını yansıtıyor.

El yıkama alışkanlığı daha eğlenceli ve renkli

Bambini serisinde kullanılan renk skalası mavi, kırmızı ve sarı gibi ana renklerden oluşuyor. Bu renk seçimleri çocuklara dikkat çekici görsel uyarılar verirken, banyo ve temizlik alanının yanı sıra renkli bir dünya yaratıyor. Yıkama alanlarının farklı boylara sahip olması ise kullanımı pratikleştiriyor. Çocukların keyifle izlediği çizgi filmleri anımsatan bataryalar da el yıkama alışkanlığını eğlenceli halen getiren siperlikli bir beyzbol şapkası şeklinde sunuluyor. Tek kumandalı, fotoselli pilli ve elektrikli seçeneğe sahip bataryalar, ortak kullanım alanlarının ihtiyacına uygun biçimde seçenek sunuyor.

Bambini klozetler ile tuvalet eğitimi her yaşta çok kolay

Çocukların klozete rahatlıkla oturup, ayaklarını da yere basabilmesini kolaylaştırmak için uygun yükseklik seçeneğiyle üretilen Bambini klozetler, tuvalet eğitimini de kolaylaştırıyor. Kurbağa görünümlü klozet kapağı, çocukların hayal dünyasını renklendirirken oturma pozisyonunda yere ayakları değmeyen çocuklar için aslan ayaklı tasarlanan klozet, zeminden destek almayı kolaylaştırıyor. İki farklı asma klozet ve dört farklı yerden klozet çeşidine sahip seride 40 ve 80 litrelik seçeneklerin yer aldığı Bambini çocuk küvetleri de antibakteriyel yüzeyiyle daha hijyenik bir banyo vadediyor. Küvetlerin dayanıklı malzemeden üretilmesi ise darbeye ve çizilmeye karşı uzun süre dayanıklılık sağlıyor.

Aşırı sıcak su akışını engelleyen krom kaplı batarya ile daha güvenli hijyen

Ortak kullanım alanlarına farklı bir yorum getiren Bambini serisindeki krom kaplı lavabo bataryası, çocuklarda hijyen bilincinin gelişimine olumlu katkı sağlıyor. Akıllı tasarımı sayesinde çocukların maruz kalacağı tehlikeleri en aza indiren ürün, minimal boyuttaki termostatı ile aşırı sıcak su akışını engelliyor. Krom rengin verdiği şıklıkla banyolara uyum sağlayan lavabo bataryası, pilli ve elektrikli olarak kullanıcısına iki farklı seçenek sunuyor.