Canan Atalay’ın “Yaz” Sergisi Atlas Sanat Galerisi’nde…

Sanatçı Canan Atalay’ın Atlas Sanat Galerisi “Yaz” sergisinde sergilenecek eserleri “Yılların İçinden”, “Uzak Yerler” ve “Sessiz Seyrederim Vatan Haritamı” adlı sergilerden seçilmiş resimlerinden oluşuyor.

“Yılların İçinden” konulu sezonun ilk sergisinde sanatçının geçmiş yıllardan derlenen ve koleksiyon eserlerden oluşan geniş bir seçkisi izlenime sunuldu. Dönemleri bir arada sergilemek çalışmaların sürekliliğini görmeyi, eserler üzerinde düşünmeyi ve kapsamlı bir şekilde yeniden değerlendirmeyi amaçlıyordu.

Sanatçının “Uzak Yerler” başlıklı ikinci sergisinde, iki nokta arasındaki mesafede küçülen nesnelerle, sonsuz büyüklükte derinliğin iç içe geçmiş görünümlerinde, sessiz devinimlerin panoramik uzamları sergilendi.

Bahar dönemine rastlayan “Sessiz Seyrederim Vatan Haritamı” adlı üçüncü sergide Atalay ana motif olarak ıssız doğa kesitlerine sığınan evleri, insanı simgeleyen laleleri, yaşamı simgeleyen servi imgelerini resmetti. Coğrafi gezintiler üzerinden özlemin vurgulandığı bu seri resimlerde portreler belirdi.

Sergi 30 Eylül’e dek görülebilir.