Çamlıvadi’de Bonus Kalitesi

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü ve Pera Müzesi tarafından, Heinrich Böll Stiftung Türkiye iş birliğinde düzenlenen Istanbul Unbound (Bendine Sığmayan İstanbul) konferansı, balıklarından köpeklerine, su kaynaklarından kanalizasyon sistemine, metruk yapılarından mega inşaat projelerine İstanbul’u canlı ve cansız tüm varlıklarıyla birlikte ele alıyor.

Artaş İnşaat imzasıyla Avrupa Yakası’nın gelişen iş ve yaşam merkezlerinden Kağıthane’de hızla yükselen Avrupa Konutları Çamlıvadi projesinin temel perde ve teras çatı ısı yalıtımı ihtiyacı, her adımında çevreyi düşünen ve tüm üretim faaliyetlerini sürdürülebilirlik yolunda yürüten Bonus Yalıtım tarafından üstleniliyor. Metropolün cazibesi ve doğanın huzurunu aynı anda yaşama imkanı sunan Çamlıvadi’de ısı tasarrufunun yanı sıra, suyun olumsuz etkilerinden doğabilecek durumlara karşı yapı güvenliği açısından da hayati önem arz eden temel ve teras çatı yalıtımları Bonus XPS Platin grubu ürünleri ile sağlanıyor. XPS denince akla ilk sırada gelen ve ürüne adını vermiş olan, yapı ömrü boyunca üstün performansını koruyan, yüksek mukavemetli, çevreci ve ileri teknolojili üretimin ürünü olan Bonus XPS, projedeki her bir yapının toplamda 10.500 m2’lik temel ve teras çatı yalıtımını 5 ve 8 cm’lik ürünleriyle mükemmel şekilde sağlayacak.

Bonus XPS ısı yalıtım levhaları; homojen hücre yapısına sahip, ısı yalıtımı amacıyla kullanılan termoplastik malzemelerdir. Türkiye’de XPS denince akla ilk gelen marka olmanın haklı gururuyla 2005 yılından bu yana yüksek kalite standartları çerçevesinde üretilen Bonus XPS ürünlerinin üretimi esnasında hücre yapıcı, alev geciktirici, boya ve çevre dostu gazlar kullanılıyor. Düşük ısıl iletkenliği, kapalı gözenekli su emmez yapısı, optimum su buharı difüzyon direnci ve uygulama kolaylığı ile ideal bir ısı yalıtım malzemesi olarak öne çıkan Bonus XPS, kapalı hücre yapısı sayesinde yüksek basma mukavemetine sahip ultra güçlü performansı yalıtımla birleştiriyor. Türkiye’de ilk ve tek 700 kPa’lık XPS üretimiyle de fark yaratan Bonus XPS çok geniş yelpazedeki projelerin yalıtım çözümü olmaya devam ediyor.

Tüm ürünlerde olduğu gibi üretim teknolojisi içerisinde çevreci bir politika izleyen Eryap Grup, Bonus XPS ürünlerinin imalatında şişirici gaz olarak CO2 kullanımına ağırlık veriyor. Ayrıca Eryap Grup ülkemizin, Kyoto Protokolü sonrasında Kigali değişikliğine de taraf olmasını göz önünde bulundurarak, sosyal sorumluluk bilinci ile XPS üretiminde alternatif çevreci gazların kullanımına yönelik çalışmalara önderlik yapmayı planlıyor.