“Brain Embassy”       

Künye

İç Mimari Tasarım 

mode:lina™

Proje Yeri

Varşova, Polonya

Tasarım Ekibi

Paweł Garus,

Jerzy Wozniak,

Kinga Kin,

Anna Kazecka

Ortak

Archicon

Tamamlanma Tarihi

Aralık 2017

Alan

3.000 m2

Fotoğraflar

Patryk Lewinski,

Adgar Poland

(Brain Embassy)

mode:lina™ tarafından Polonya’da tasarlanan “Brain Embassy”de (Beyin Büyükelçiliği), girişten itibaren nöronlar ve sinapslardan esinlenen üç boyutlu elemanlardan oluşan bir iç mekân tasarımı oluşturulmuş.

mode:lina™ stüdyo tasarımcıları ile Adgar Poland’ın işbirliği sonucunda ortaya çıkan bir ofis olan “Brain Embassy” (Beyin Büyükelçiliği), hareket halindeyken, meditasyon yaparken veya bisiklet sürerken çalışabileceğiniz alanlar sunuyor. Burada çalışıyorsanız sizi sınırlayacak tek şey kendi hayal gücünüz!

“Brain Embassy”nin iç mimari tasarımı mekânsal olarak, beynimizde bilgileri iletmeye yarayan “sinaps” (1) modelini örnek alıyor. İnsan beyninde 100 milyardan fazla nöron var. Onların sayesinde biz düşünüyor, harekete geçiyor ve keşfediyoruz. Bu gerçekleri ve görsel kimlik sistemini göz önünde bulundurarak, mode:lina™ stüdyo tasarımcıları insan zihniyle tamamen uyum içinde bir mekân yaratmış.

Varşova’daki “Brain Embassy”nin ziyaretçileri, girişten itibaren nöronlar ve sinapslardan esinlenen üç boyutlu elemanlardan oluşan bir iç mekân tasarımıyla karşılaşıyorlar. Tıpkı beynimizde bilginin sinaps ve nöronlarla iletilmesi gibi, çelik “sinaps” konstrüksiyonlar çeşitli bölgelerden geçiyor ve bu yenilikçi alanları birbirine bağlıyor.

Burada çalışanların hedefi yalnızca paylaşmak ve keşfetmek değil, aynı zamanda birbirlerine ilham kaynağı olmak. Çalışanların mottosu: “Ortak çalışma yeterli olmadığında, bir adım daha atmaya değer!”

Adgar Poland, girişimcilere benzersiz bir iş modeli sunarken, şirketlerin mode:lina™ stüdyo tarafından tasarlanan bu yaratıcı ortamda kendi çalışma stillerini korumalarına izin veriyor, burada herkes kendi şirketinin gereksinimlerine ve karakterine uygun bir alan bulabiliyor. “Brain Embassy”, yalnızca güzel ve işlevsel bir çalışma alanı sağlamıyor, aynı zamanda birlikte çalışan bir topluluk oluşturmayı hedefleyen yeni bir trend yaratıyor.

“Brain Embassy”de (Beyin Büyükelçiliği), sessiz bir kütüphane odasında çalışabilir, zihin haritaları ile dolu büyük bir açık alanda fikirlerinizi ve ilham kaynaklarınızı paylaşabilir ya da müşterinizle ağaçlarla dolu bir şehir meydanında buluşabilirsiniz. Burada her şey kendi hayal gücünüzün ne kadar ileri gittiğine bağlı.

Notlar

  1. Sinaps: Nöronların (sinir hücrelerinin) diğer nöronlara ya da kas veya salgı bezleri gibi nöron olmayan hücrelere mesaj iletmesine olanak tanıyan özelleşmiş bağlantı noktaları.