Bilişim Vadisi Oyuncu Koltuğu Yarışması

Bilişim Vadisi Oyuncu Koltuğu Yarışması, teknolojiyi tasarımla buluşturmayı ve tasarımın biyomimikri yolu ile anatomiye en uyumlu şekilde üretilmesini sağlamayı hedefliyor.

Bilişim Vadisi Oyuncu Koltuğu Yarışması, Tasarım Kümelenme Merkezi’nin Nurus ve Digiage Oyun Kümelenmesi işbirliğiyle düzenlediği bir yarışma. Yarışmaya üniversitelerin tasarım ve mühendislik ile ilgili bölümlerinde öğrenim gören öğrenciler ve 25 yaş ve altı mezunlar katılabiliyor.

Yarışmanın amacı, Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında teknolojiyi tasarımla buluşturma ve tasarımın biyomimikri yolu ile anatomiye en uyumlu şekilde üretilmesini sağlamak. Bu yarışma ile aynı zamanda; teknik bilgi ve tasarımın özendirilmesi, katılımcıların rekabet gücü kazanmalarına uygun ortamın sağlanması, mobilya sektörü alanında tasarımın öneminin vurgulanması, bu anlamda genç tasarımcıların desteklenmesini ve mobilya sektörüne kazandırılmaları amaçlanıyor.

Yarışmaya katılan projeler, oyun sırasında edinilen deneyimin artırılması; yenilikçilik ve özgünlük; kişiselleştirilebilirlik; pazarlanabilirlik; kapsayıcılık; uygulanabilirlik; işlevsellik; sürdürülebilirlik; temizlenebilirlik ve projeye ilişkin ergonomik verileri etkin şekilde kullanma unsurları, güvenlik ölçütleri ve bu ölçütlerin alt açılımlarını da içerecek şekilde dikkate alınarak jürinin değerlendirme sırasında ilave edebileceği ölçütleri de kapsayacak şekilde bir bütün olarak değerlendirilecek.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Yarışma Takvimi
Son teslim: 30 Eylül 2021
Jüri değerlendirme: 15 Ekim 2021-30 Ekim 2021
Sonuçların ilanı: 1 Kasım 2021

Jüri
Neslihan Işık, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı
Renan Gökyay, Nurus, Alman Tasarım Konseyi Üyesi
Aykut Coşkun, Doç. Dr., Akademisyen
Tanju Özelgin, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı, Tanju Özelgin Studio
Turgut Göksoy, Prof. Dr., Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı
Ferman Akgül, Mimar, maNga
Güven Çatak, Dr. Öğr. Üyesi Dijital Oyun Tasarımı

Ödüller
1. Ödül: Nurus Tasarım Kampı + Nurus Çalışma Koltuğu + 15.000 TL
2. Ödül: Nurus Çalışma Koltuğu + 10.000 TL
3. Ödül: Nurus Çalışma Koltuğu + 5.000 TL