Bi’Boya ile Çocuk Odalarına Bahar Geldi…

Türkiye’nin yeni boya markası Bi’Boya uzmanları, günümüz trendlerini değerlendirerek çocuk odalarına yönelik boya ve uygulama çözümlerini kullanıcılarla paylaşmaya devam ediyor.

Bi’Boya, geliştirdiği boya ürünleri ve hizmetlerini avantajlı fiyatlarla tüketiciyle buluştururken, bir yandan da yenilikçi dekorasyon fikirleriyle tüketicilerin tüm beklentilerini kusursuz bir şekilde karşılıyor.

Çocuk odası renk ve boya seçimin dikkat edilmesi gereken çok önemli noktalar var. Hangi çocuk odası rengi çocuklarınla daha çok bütünleşir? Hangisi baharı hatırlatır ve müjdeler? Bi’Boya uzmanları sizler için yanıtladı.

Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisi tartışılmazdır. Mavinin ve yeşilin sakinleştirici etkisini, kırmızının aşıladığı heyecan ve adrenalini, sarının verdiği neşeyi ve o davetkar tutumunu, turuncunun enerjisini kim inkar edebilir? Klasikleşen çocuk odası rengi iki tanedir diyenlerdenseniz, devir, “kız çocuklara pembe, erkeklere mavi” klişesini aşma ve cesur olma devri. Üstelik buna, bahar kokan pembe güller, sakız gibi bembeyaz çiçek açan erik ağaçları, ışıldayan sarı güneş, sapsarı papatyalar, zümrüt yeşili çimenler ve mavi mavi gülümseyen gökyüzü de örnek oluyor.

Diğer yandan çocuk odası rengi sayesinde, sadece mevsim geldiğinde değil, evden hiç çıkmak istemediğiniz, gökyüzünün griye büründüğü günlerde bile ilkbaharı yaşayabilirsiniz. Bu da başlı başına bir pozitif enerji kaynağı yaratacaktır.

Çocuk odası rengi seçerken zıt kutupların birbirini çektiği ikililerden ve göze hoş gelen, ruhu okşayan ahenkli kombinasyonlardan yararlanabilirsiniz. Evin diğer kısımlarında ve standart iç mekân tasarımlarında genellikle canlı bir renk kullanılıyorsa, bunun yanında daha gösterişsiz ve sade renkler tercih edilir. Ancak, söz konusu olan çocuk odasıysa hayal gücüne sınır koymamak ön koşuldur. Bebeğinizi veya çocuğunuzu rahatsız etmeyecek ve yormayacak renk birliktelikleri, kesinlikle baharın aynadaki yansıması gibi duracaktır. Hele ki modaya uyup, oyun ve uyku temalı iki bölümden oluşan bir oda tasarladıysanız, bu tarz boya bebek odası renkleri çok işinize yarayacaktır.

Çocuk odası rengi belirlerken zengin renk seçenekleri, aradığınız rengi tam anlamıyla bulmanıza yardımcı olacaktır. Eğer yaşı uygunsa mutlaka çocukların da fikrine kulak vermelisiniz. Böylelikle sonuç iki tarafı da mutlu edecek ve odasında huzurlu olan çocukların, hayattaki başarısı ve mutluluğu da artacaktır.