Baumit’ten Mantolama İçin 9 Neden

Avrupa’nın mantolama devi Baumit, yaşam alanlarına mantolama yaptırarak kış aylarındaki enerji tüketiminin minimum düzeye indirilebileceğini, enerji kaynaklarından tasarruf ederken bütçenin de korunabileceğini belirterek doğru mantolamaya yönelik önemli bilgiler paylaştı.

Tüm dünyada enerji ihtiyaçları hızlı bir şekilde arttı ve buna bağlı olarak hava kirliği aynı hızda artış gösterdi. Ancak sürdürülebilir bir dünya için küresel iklim değişikliğiyle mücadele şart. Yetkililerin bu konuda önlem almasının yanı sıra bireysel olarak yaşandığımız alanları sürdürülebilirlik üzerinden ele almamız gerekiyor. Bu noktada da mantolama önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Bu farkındalıkla Avrupa’nın mantolama devi Baumit, yaşam alanlarına mantolama yaptırmaya yönelik önemli bilgiler paylaştı.

Binalardaki ısı kayıplarının, verimliliği düşüren en büyük etken olduğunun farkındalığıyla Baumit, mantolama işleminin hem yeni binaların hem de eski binaların enerji verimliliği performansını artırdığını açıkladı. Mantolama işlemiyle ısınma/soğutma giderlerinde yüzde 50’yi geçen bir tasarruf sağlamanın mümkün olduğunu anımsatan Baumit Satış ve Pazarlama Direktörü Erdil Dinçer, “Enerji kaynaklarının hızla tükenmeye başladığı ve yaşayabileceğimiz başka bir dünya olmadığı düşünülürse her insanın enerji tasarrufu yapması gerekmektedir. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza daha iyi bir dünya bırakmak, daha az fosil yakıt tüketimi ve ısı yalıtımı yaptırmakla mümkün. Dolayısıyla bina dış yüzeyine yalıtım malzemelerinin kaplanması tekniğiyle yapılan bir ısı yalıtımı uygulaması olan mantolama ile küresel ısınmayı önlemeye bireysel olarak katkı sağlayabilirsiniz. Mantolama sistemiyle kış aylarında ısınma, yaz aylarında ise soğutma için harcanan enerji tüketimini minimum düzeye indirebilir, etkin bir ısı yalıtımı ile yapılarda ortalama yüzde 50 oranında enerji tasarrufu elde edebilirsiniz” açıklamasında bulundu.

Isı yalıtım sistemleri, openSistem, PowerSistem, StarSistem ve ProSistem ile yaşam alanlarını çevreye duyarlı hale getiren Baumit, doğru mantolamanın;

  • Tüm yıl boyunca konforlu iç mekan iklimi sağladığını,
  • Duvarları çatlaklardan ve olumsuz hava koşullarından koruduğunu,
  • Çevre dostu bir yaşam alanı sağladığını,
  • İnşaat maliyetlerinden de tasarruf ederek, tasarrufa henüz inşaat aşamasında başlamanıza yardımcı olduğunu,
  • Soğuk havalarda ısı köprülerinin oluşmasını engellediğini,
  • Özgün tasarım ve yaratıcılık olanakları sunduğunu,
  • Isıtma ve soğutma giderlerini kalıcı olarak azatlığını,
  • Karbondioksit salınımını düşürdüğünü belirtiyor.