Baumit Avrupa’nın En İyi Cephelerini Seçti

Baumit’in düzenlediği, Avrupa’nın en geniş kapsamlı uluslararası dış cephe yarışması Baumit Life Challengea, bu yıl, 26 ülkeden 385 mimar, tasarımcı ve sektör profesyoneli katılım gösterdi.

2012 yılında Avrupa’nın en geniş dış cephe renk kartelası olan Baumit Life’ı sektöre kazandıran Baumit, kullanılan dış cephe sıvaları ile farklı doku, form ve renk kombinasyonları oluşturarak hayal gücü, tasarım ve ustalığı buluşturma hedefiyle 9 yıldır Life Challenge yarışmasını düzenliyor. Aralarında Türkiye’nin de olduğu, Baumit’in faaliyet gösterdiği Avrupa ülkelerini kapsayan yarışma,  2020/2021 yılında da Baumit’in sektörün tüm emekçileri arasında güçlü iş birliği yaratma vizyonuyla, tüm sektör profesyonellerinin katılımına açık düzenleniyor.

Bu yıl yeni bir rekor kırarak 26 ülkeden 385 projenin yarıştığı organizasyon, Avrupa’nın en geniş kapsamlı dış cephe yarışması unvanını aldı. Mimarlar jürisi, finalde 16 ülkeden yarışan 36 aday arasından “Studio Libeskind” ve “Do Architects” imzalı Vilnus MO Müzesi projesini Life Challenge 2021 ödülüne layık gördü. Projeye ödül olarak altın kupanın yanında 6.600 euro para ödülü de verildi. Yarışmada seçilen 6 farklı ülkeden projeler, her bir kategoride 3.300 euro para ödülü kazandı.

İspanya Valensiya’da yapılması öngörülen Baumit Life Challenge ödül töreni, pandemi nedeniyle daha önce birkaç kez ertelenmişti. Bu yıl da pandemi koşulları devam ettiği için Avrupa’nın en güzel cephesi ödül töreni canlı yayınla çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Pandemiye rağmen Baumit Life Challenge 2020/21’in yeni bir rekora imza attığını belirten Schmid Industrie Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Robert Schmid, “26 ülkeden 385 kişi katılım gösterdi. Tüm katılımcılara, Baumit iş ortaklarına ve çalışanlarına, ayrıca mimarlardan oluşan uluslararası jüriye teşekkür ediyoruz. Hep birlikte en başından beri bu muhteşem projenin gerçekleşmesini mümkün hale getirdiniz” sözleriyle heyecanını belirtti.

Baumit Life, sınırsız tasarım olanakları yaratan 888 farklı dış cephe rengi sunuyor. Özellikle Baumit CreativTop ile akla hayale gelebilecek her türlü yapı ve tasarımı gerçekleştirmek mümkün. Beyaz ağırlıklı tasarım yapmayı seven mimarlar için geliştirilen ve 2021 yılında piyasaya sunulan “Beyazın 12 Tonu” ise kusursuz bir görünüm veren 12 ilave beyaz tondan oluşuyor.