bāb Journal of FSMVU Faculty of Architecture and Design: Makale Çağrısı

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından yayımlanan bāb Journal of FSMVU Faculty of Architecture and Design; mimari tasarım, kentsel tasarım, iç mekan tasarımı, yapı teknolojileri ve yapı fiziği, mimarlık tarihi ve kuramı, mimari koruma ve benzeri konularda kaleme alınan makaleleri bekliyor.

bāb Journal of Architecture and Design, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından çıkarılan; mimarlık, tasarım ve planlama alanlarında yapılan özgün bilimsel çalışmaları yayımlamayı amaçlayan uluslararası hakemli, bilimsel bir dergi.

bāb Journal of FSMVU Faculty of Architecture and Design çift-gizli hakemlik sistemi ile çalışıyor. Elektronik ortamda yayımlanan derginin yazım dilleri İngilizce ve Türkçedir. Ocak ve Temmuz ayları olmak üzere yılda iki sayı çıkan dergide mimari tasarım, kentsel tasarım, iç mekan tasarımı, yapı teknolojileri ve yapı fiziği, mimarlık tarihi ve kuramı, mimari koruma ve benzeri konularında ağırlıklı olarak araştırma makaleleri yayımlandığı gibi, aynı alanlarda tartışma makaleleri, derleme makaleleri, eleştiri makaleleri ve görüş makaleleri yer alıyor.

Dergi; Asos Index, Index Copernicus International (ICI) World of Journals ve Eurasian Scientific Journal Index’te taranmaktadır.

bāb Journal of Architecture and Design’da makale gönderme, değerlendirme ve yayımlanma aşamalarının hiç birinde ücret talep edilmiyor ve yazarlara telif ücreti ödenmiyor.

Dergi yıl boyunca makale gönderimine açık. Hazırlanan makaleler babdergi@fsm.edu.tr adresine gönderilebilir.

Dergiye erişmek için tıklayınız.

Yayıncı: Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi
İmtiyaz Sahibi: FSMVÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Adına İbrahim NUMAN
Genel Yayın Yönetmeni: Emine KÖSEOĞLU
Yardımcı Editörler: Onur ŞİMŞEK, Lana KUDUMOVİÇ, Mine ESMER
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü: Mesut DURAL
Yayın Koordinatörleri (Teknik Editörler): Ayşenur BABACAN, Deniz AKYURT, Muhammet Emin ŞİŞMAN, Özlem AKYOL, Onurcan ALBAYRAK
Danışma Kurulu: Amir ČAUŠEVIĆ, Amir PAŠIĆ, Ayfer AYTUĞ, Çiğdem POLATOĞLU, Fatma Zeynep AYGEN, Fehmi KIZIL, Florina JERLIU, Fuad Hassan MALLICK, Gjergji ISLAMI, Gunawan TJAHJONO, Hasan Fırat DİKER, Hatice Hümanur BAĞLI, Hülya TURGUT, Mehmet Bülent ULUENGİN, Mehmet Harun BATIRBAYGİL, Mualla YILDIZ, Muzaffer Tolga AKBULUT, Neslihan DOSTOĞLU, Nilay COŞGUN, Noor Cholis IDHAM, Noor Hanita ABDUL MAJID, Nuran KARA PİLEHVARİAN, Orhan HACIHASANOĞLU, Özgür DİNÇYÜREK, Sadettin ÖKTEN, Suphi SAATÇİ, Süha ÖZKAN, Yara SAİFİ, Yusuf CİVELEK