AURA Suare: Aykut Köksal “Covid-19 Salgını ve Sonrasında Mekan”

AURA Suare tasarım sohbetleri, ilk dijital etkinliğinde “Covid-19 Salgını ve Sonrasında Mekan” başlıklı konuşması ile Mimarlık Kuramcısı Aykut Köksal’ı ağırlıyor.

Aykut Köksal, 18 Haziran Perşembe günü saat 19.00’da AURA Suare tasarım sohbetlerine konuk oluyor.

Modernleşme süreci, bir eş zamanlılık durumu olarak tanımlayabileceğimiz “mekan”ın yerden kopuşunu getiriyor. Bu kopuşun uç noktasını ise reel mekanın yerini sanal mekana bırakması oluşturuyor. İşte Covid-19 salgını, bu dönüşümün, iş yaşamından eğitim yaşamına, sanat üretiminden kongrelere, toplantılara, giderek kişisel ilişkilere dek egemen duruma gelmesini getirdi. Konuşmada “mekan” konusu, dönüşümün asıl dinamiğini oluşturan “eş zamanlılık” olanağı üzerinden ele alınacak ve bu olanağın modernleşme sürecinde sanat üretimine ve yaşama taşıdıkları örneklerle irdelenecek. Konuşmanın son kesiminde ise, salgınla birlikte ortaya çıkan yeni durumun geçici mi yoksa kalıcı mı olacağı, salgından sonra geriye ne kalacağı tartışılacak.

“Covid-19 Salgını ve Sonrasında Mekan” başlıklı konuşmaya Eventbrite üzerinden kayıt olan katılımcılara oturum linki, e-posta yoluyla iletilecek. Etkinlik, AURA İstanbul YouTube kanalından canlı olarak da yayınlanacak.

Kayıt olmak için tıklayınız.