AS Architects’e World Architecture Community Ödülü… 

AS Architects tarafından tasarlanan “Sunset İncek” projesi World Architecture Community tarafından 29. proje döngüsünde ödüle layık görüldü.

Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş. tarafından yatırımı ve inşaatı gerçekleştirilen “Sunset İncek” 2006 yılından bu yana World Architecture Community tarafından düzenlenen WA Awards kapsamında, dünyanın pek çok farklı ülkesinden projenin katıldığı yarışmada, “Tasarlanmış Proje” kategorisinde topluluk üyelerinin oylamaları ile ödül alan projeler arasında yer aldı.

Ankara’nın yeni gelişen ve pek çok yeni konut yapısının yükseldiği kıymetli bir bölgesinde yer alan Sunset İncek, bu bölgede yaşamayı düşünen tüm farklı bireylerin istek ve ihtiyaçlarını gözetmeye çalışılarak planlanmıştır. Farklı daire seçenekleri, bloklardaki daire yerleşimleri, cephe açıları, yeşil alanlar, otopark konforu, sosyal tesis kullanımı gibi beklenen niteliklerin en iyi şekilde karşılanmasını sağlayacak gerçek bir kurgu üzerine çalışılmıştır. Proje, ideal ölçekte birim adedi, ideal bir yeşil alan ve optimum büyüklükte bir sosyal alan planlanarak hayat konforunu en üst noktada sağlayan yaşam alanlarına sahip dairelerden oluşmaktadır.