Anna Laudel’den İntergalaktik Sergisine Paralel Etkinlikler

Anna Laudel, İpek Yeğinsü küratörlüğünde farklı yaklaşıma sahip 12 sanatçının eserlerinin yer aldığı “İntergalaktik” karma sergisine paralel olarak sanatçı konuşmalarına, küratör eşliğinde sergi turlarına ve elektronik müzik duosu Onø Teknika’nın özel performansına ev sahipliği yapıyor.

Beyza Boynudelik, Şafak Çatalbaş, Alper Derinboğaz, Emin Mete Erdoğan, Horasan, Ekin Su Koç, Ali Miharbi, Ali İbrahim Öcal, Özcan Saraç, Meltem Sırtıkara, Merve Şendil ve İrem Tok’un eserlerini bir araya getiren “İntergalaktik” sergisi, toplumumuzun varlığını farklı gezegenlerde, hatta belki de galaksilerde devam ettirecek temsilcilerinin kimlik üretme biçimleri, birbirleriyle ve bu süreçte tanıştıkları diğer türlerle iletişim kurma yöntemleri üzerine önermeler içeriyor. Merkez-çevre, yakın-uzak, izleyen-izlenen, geçmiş-gelecek gibi güncel ikiliklere geo-sentrizmden bağımsız bir yaklaşım sunmayı hedefleyen sergiye paralel gerçekleşecek bir dizi etkinlikle Anna Laudel, ziyaretçilerine sanat dolu bir ay yaşatacak.

5 Ekim 2019 | Mitoloji kavramından yola çıkan sanatçı konuşmaları
İntergalaktik sergisi kapsamında düzenlenecek sanatçı konuşmasında ise sanatçılar Beyza Boynudelik, Şafak Çatalbaş ve Emin Mete Erdoğan, uygarlık tarihimizin temel taşlarından mitoloji kavramını sergideki yapıtları üzerinden tartışmaya açacak. 5 Ekim 2019 tarihinde 16.00-17.30 saatleri arasında gerçekleşecek panelin moderatörlüğünü ise serginin küratörü İpek Yeğinsü üstlenecek.

9 – 12 – 19 Ekim 2019 | Küratör eşliğinde sergi turları
“İntergalaktik” karma sergi 09 Ekim Çarşamba 16.00-17.00, 12 Ekim Cumartesi 13.00-14.00 ve 19 Ekim Cumartesi 16.00-17.00 saatleri arasında küratör İpek Yeğinsü eşliğinde gezilebilecek. Türkçe olarak düzenlenecek olan turlar 15 kişi ile sınırlıdır ve contact@annalaudel.gallery adresi üzerinden LCV yapmak gerekmektedir.

19 Ekim 2019 | Elektronik Performans: ONØ Teknika (Özcan Saraç & Kaan Işık)
19 Ekim’deki sergi turunun ardından 18:00-19:00 saatleri arasında Özcan Saraç ve Kaan Işık tarafından kurulan deneysel elektronik müzik duosu Onø Teknika, İntergalaktik sergisi etkinlikleri kapsamında özel bir performans gerçekleştirecek. İstanbul Kültür Sanat Vakfı 16. İstanbul Bienali’ne (14 Eylül – 10 Kasım) paralel olarak düzenlenen resim, heykel, video, fotoğraf ve yeni medya dahil olmak üzere birçok farklı malzeme ve disiplinde çalışan sanatçıların bir araya gelmesi ile oluşan karma sergi “İntergalaktik”, 20 Ekim 2019 tarihine kadar Anna Laudel’de ziyaret edilebilir.

Etkinlik detaylarını Anna Laudel’in facebook etkinlik sayfalarından takip edebilirsiniz.