AICL Mumbai Ofisi

İç Mimari Tasarım
SAV Architecture + Design

Tasarım Ekibi
Amita Kulkarni, Aravinth Kumar, Divyansh Srivastava, Mannat Bains, Vikrant Tike

İşveren
AICL Communications

Proje Yeri
Mumbai, Hindistan

Tamamlanma Tarihi
2019

Proje Alanı
557 m²

Fotoğraflar
Suleiman Merchant

SAV Architecture Design tarafından tasarlanan AICL İletişim’in yeni ofisinde, iletişim sektörünün çalışma mekanlarının geleceği üzerine tartışılarak ortaya çıkan çok sayıda “bulanık düşünce”, “bulanık mekanlar” olarak kavramsallaştırılmış ve yeşil alanlarla, sıcak renklerle ve desenlerle desteklenerek canlı, özgün bir çalışma alanı oluşturulmuş.

Londra, Mumbai ve Goa merkezli, mimari ve iç mimari tasarım stüdyosu SAV Architecture Design, marka danışmanlığı şirketi olan AICL İletişim’in Mumbai’deki yeni ofisini tasarladı.

Yeni ofisin tasarımı, iletişim sektörünün çalışma mekanlarının geleceği üzerine AICL ile tartışılarak gerçekleştirilmiş. Ortaya çıkan çok sayıda “bulanık düşünce”, “bulanık mekanlar” olarak kavramsallaştırılmış ve tasarıma yansımış.

Ofisin merkezinde çift kat yüksekliğinde açık çalışma alanı, kütüphane ve sosyal alan konumlandırılmış. Bu mekanlar çeşitli yeşil alanlarla, renk ve desenlerle desteklenerek canlı ve özgün bir grafik kimliği yaratılmış. Görsel bağlantıya olanak tanıyan, siyah çerçeveli cam bölmelere sahip toplantı alanları, ihtiyaç duyulduğunda genişletilerek amfi ile birlikte daha büyük etkinliklere ev sahipliği yapabilecek şekilde düzenlenmiş.

Ofis çalışanlarının artması durumunda masaların yeniden düzenlenmesini veya daha fazla oturma eklemesini sağlamak için tüm alan açık bir planla ve modüler yapıda kurgulanmış. Dış mekanlar da dahil olmak üzere tüm alanlar üzerinde farklı programların örtüşmesine olanak sağlanmış.