50 Words for Reuse

İKÜ İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü tarafından düzenlenecek olan 50 Words for Reuse başlıklı seminerde, Prof. Graeme Brooker, mimari terimlerin farklı şekillerde yeniden kullanımını örnek projeler üzerinden anlatacak.

Uluslararası düzeyde önemli okullardan olan Londra Royal Collage of Art bölüm başkanı Prof. Graeme Brooker tarafından verilecek seminerde, öğrencilerin iç mimarlık alanına ilişkin bilgilerinin artırılması, uluslararası örnekleri uzmanlarından öğrenmesi amaçlanıyor. 50 Words for Reuse başlıklı seminerin konusu, mimari terimlerin farklı şekillerde yeniden kullanımının örnek projelerle anlatılmasını içeriyor.

Graeme Brooker, uygulama eğitim ve araştırma alanlarına kapsamlı deneyime sahip bir iç mimar. Londra ve Manchester’da iç mekan tasarımı üzerine eğitim alan ve uygulamalar yapan Brooker, 1997-2004 arasında Cardiff’te iç mimarlık dersleri verdi; daha sonra Manchester Metropolitan Üniversitesi’nde İç Mekan Tasarımı Bölümü başkanlığı görevini yürüttü. 2004-2011 yıllarında BA, MA ve Tasarım Araştırma Merkezi’ne liderlik eden Brooker, 2011’de Brighton Üniversitesi’nde iç mimarlık ve şehircilik alanında kıdemli öğretim görevlisi olarak görev aldı. 2013’te Londra’daki Middlesex Üniversitesi’nde yeni kurulan Moda ve İç Mekan Bölümü’nün başkanı oldu. 2015 yılında RCA program başkanlığı görevine başladı.

Birçok yurt dışı kuruma konuşmacı olarak davet edilen Brooker’ın iç mekan tarihi, teorileri ve süreçleri üzerine kitapları bulunuyor. Brooker hala RCA program başkanlığı görevini yürütüyor.