5. İstanbul Tasarım Bienali’nden İstanbul Sokaklarına ve Dijital Dünyaya Yayılan Projeler

The Revolution Woodstove/Devrimin Sobası, Bits to Atoms + BeirutMakers Sobya’t Thawra-, © Kayhan Kaygusuz

5. İstanbul Tasarım Bienali heyecanı bir yandan İstanbul’un iki kıtasına yayılan yerleştirmelerle, bir yandan dijital gösterimler ve buluşmalarla tüm hızıyla sürüyor. Pera Müzesi ve ARK Kültür’de yer alan sergiler 15 Kasım’a, açık hava yerleştirmeleri ve dijital projeler ise 30 Nisan’a kadar farklı formatlarda izleyicilerini bekliyor.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, VitrA sponsorluğunda ve TC Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen, Borsa İstanbul’un Yüksek Katkıda Bulunan Kuruluş olarak destek verdiği 5. İstanbul Tasarım Bienali, sergiler, açık hava yerleştirmeleri, dijital atölye ve sohbetler, film gösterimleri ve çocuk atölyeleriyle sürüyor.

Küratörlüğünü Mariana Pestana’nın Sumitra Upham ve Billie Muraben ile birlikte yürüttüğü Empatiye Dönüş: birden fazlası için tasarım başlıklı bienal, sergi mekanları Pera Müzesi ve ARK Kültür’de, İstanbul sokaklarında ve dijital ortamda farklı ülkelerden ve disiplinlerden katılımcıların projelerine ev sahipliği yapıyor. Sergi mekanlarındaki projeler 15 Kasım 2020 tarihine kadar ziyaretçilerini beklerken; şehirdeki müdahaleler, araştırma projeleri ve video serileri ise 30 Nisan 2021’e kadar gelişerek devam ediyor.

Detaylı bilgi için tıklayınız.