YAPI Dergisi, YAPI Fuarı Turkeybuild İstanbul’da…

Türkiye’nin en köklü Mimarlık, Tasarım, Kültür ve Sanat Dergisi YAPI, 8-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında TÜYAP, İstanbul’da gerçekleşecek olan YAPI Fuarı Turkeybuild İstanbul‘da “Batı-1 Fuaye” alanındaki, Antre Tasarım, Interface Türkiye ve Tuna Ofis Mobilyaları katkılarıyla hazırlanan R132 numaralı stantta okurlarıyla buluşacak.

YAPI Dergisi fuar kapsamında “Yapı’nın Öteki Halleri: Dönüşüm-Adaptasyon-Geçicilik” başlıklı bir de panel oturumu düzenleyecek. 11 Mayıs Cuma günü 12:30-13:30 saatleri arasında Pasaj 1, Salon 5&6 arasında gerçekleşecek olan panel oturumunun moderatörlüğünü YAPI Dergisi Genel Yayın Yönetmeni, Mimar Yasemin Şener Çobanoğlu yapacak.

Mimarlık ürünlerinin dönüşüm, adaptasyon ve geçicilik bağlamları üzerinden çevresinde yarattığı etkileşimi farklı vaka analizleri üzerinden çözümlemeyi hedefleyen YAPI’nın Öteki Halleri oturumunda farklı yapı ya da mekanların çevrelerinde yarattığı etkileşim, mimarlarının aktarımıyla ele alınacak.

“38-30 Çiftliği” projesiyle Slash Architects kurucu ortağı Şule Ertürk Gaucher ve Arkizon Mimarlık kurucu ortağı Emin Balkış, “JMO İzmir Şube Hizmet Binası” projesiyle M+D Mimarlık kurucu ortağı Dürrin Süer ve “Red Bull Music Academy Sahnesi” ve diğer geçici strüktür projeleriyle Barn-Arch kurucu ortakları Ağacan Bahadır ve Tümer Keser panelin konuşmacıları olacak.